POLSKA TOSKANIA – KAZIMIERZ DOLNY i SANDOMIERZ 21-23.09.2018

Jeśli nie odwiedziłeś jeszcze tego niesamowitego zakątka Polski – koniecznie musisz tu zagościć. Niewiele jest miast w Polsce o tak specyficznym klimacie, urokliwych zakątkach i wspaniałych zabytkach. Nieprzypadkowo Kazimierz Dolny jest nazywany Perłą Renesansu a o Sandomierzu mówi się, że jest jak Mały Rzym, cała okolica zaś jak Toskania. W pełni uzasadnia to widok winnic, malowniczo położonych na nasłonecznionych wzgórzach, kojarzony zwykle z Włochami czy Francją.

Cena: 700 zł/os.

Plan wycieczki:

I dzień:
Wyjazd o godzinie 00:00 21-09-2018. Przejazd do Kazimierza Dolnego i zwiedzanie z przewodnikiem. W planie: Rynek, Mały Rynek, Kamienice Przybyłów, Kościół Farny, Zamek Kazimierza Wielkiego i baszta, Spichlerze, Synagoga, Cmentarz Żydowski ze ścianą płaczu. Po relaksującym spacerze o zachodzie słońca przepięknym Bulwarem Nadwiślańskim proponujemy nocne zwiedzanie magicznych zakątków Kazimierza z pochodniami, połączone z degustacją kazimierskich trunków . Nocujemy w zabytkowym Spichlerzu „Pod Żurawiem“, obecnie komfortowym hotelu.

II dzień:
Przeprawa statkiem Wisłą z Kazimierza Dolnego do Janowca przez Małopolski Przełom Wisły, zwiedzanie ruin zamku Lubomirskich i Firlejów z XVI w., malowniczo położonych na nadwiślańskiej skarpie. To tu miał miejsce rokosz Zebrzydowski. Przejazd do Korzeniowego Dołu, jednego z lessowych wąwozów, z których słynie Kazimierski Park Krajobrazowy. Po południu proponujemy wycieczkę do Winnicy Rzeczyca, jednej z ponad 30 winnic w okolicach Kazimierza Dolnego, słynącej z wyśmienitego wina. Będzie tam można degustować miejscowe wino (jeżeli sezon winiarski rozpocznie się wcześniej niż zwykle, zwiedzanie może być utrudnione lub niemożliwe). Wieczorem przejazd do Sandomierza.

 

III dzień:
Zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem. W planie: Stare Miasto, Katedra, Zamek Kazimierzowski, Ratusz, kamienice miejskie, Dom Długosza, Brama Opatowska, Kościół Św. Michała, zejście do sandomierskich podziemi a na życzenie uczestników zwiedzanie „Śladami ojca Mateusza“ . Powrót do Głogowa w późnych godzinach nocnych.

Świadczenia: przejazd autokarem, opieka licencjonowanego pilota wycieczek, ubezpieczenie NNW 10 000 ZŁ, posiłki: 2 śniadania i 2 obiadokolacje, 2 noclegi w pokojach 2-osobowych z łazienkami, licencjonowani przewodnicy lokalni, nocne zwiedzanie z degustacją.
Dodatkowo płatne: bilety wstępu, rejs statkiem – ok. 60 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *