JARMARK KAZIUKOWY W WILNIE 01-03.03.2019

WILNO (KAZIUKI WILEŃSKIE)
01-03.03.2019

WILEŃSKIE KAZIUKI to słynny jarmark odbywający się od 400 lat w Wilnie z okazji dnia św. Kazimierza, patrona Litwy w pierwszy weekend marca. Jest to najbarwniejsze święto miasta, któremu towarzyszą teatralizowane przemarsze, pochody, przygrywają kapele ludowe. Jarmark gromadzi tysiące ludzi i odbywa się w samym sercu starówki: na Placu Ratuszowym, ul. Zamkowej, Wielkiej oraz głównej ulicy śródmieścia – Alei Giedymina.

I dzień (01.03.2019)
Wyjazd z Głogowa wieczorem 28.02.2019 o godz. 22:00. Przejazd do Troków. Degustacja tradycyjnych karaimskich kibinów, które obowiązkowo trzeba popić oryginalnym litewskim kwasem chlebowym lub grzanym miodem pitnym. Zwiedzanie Zamku Książąt Litewskich w Trokach. Przejazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

II dzień (02.03.2019)
Śniadanie. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem (cmentarz na Rossie, barokowy Kościół św. Piotra i Pawła, Wzgórze Trzech Krzyży, katedra św. Stanisława, Wileńska Starówka, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Wileński, Kościół św. Kazimierza – patrona Litwy, Cerkiew św. Ducha, Klasztor OO. Bazylianów, zrekonstruowana „Cela Konrada”, kaplica z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Czas wolny na Jarmarku Kaziukowym. Uroczysta kolacja z regionalnymi, litewskimi potrawami, przystawkami i muzyką na żywo. Nocleg w hotelu.

III dzień (03.03.2019)
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Polski – w drodze powrotnej obiad w restauracji. Zakończenie wycieczki w Głogowie ok. godz. 24:00.

Cena: 739 zł/os.

Świadczenia: przejazd autokarem turystycznym klasy LUX, opieka pilota/przewodnika, przewodnik miejscowy w Trokach i Wilnie, 2 noclegi w hotelu w Wilnie, 2 śniadania w formie bufetu, 1 serwowana obiadokolacja w restauracji, 1 uroczysta kolacja regionalna w restauracji, ubezpieczenie ERV (KL 10 000 EUR, NNW 10 000 zł)

Dodatkowo na bilety wstępu należy przygotować 13 EUR/os.

Program ma charakter ramowy. O kolejności zwiedzania decyduje pilot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *