Podróż nad morze nie musi być wcale taka uciążliwa. Na wakacje dojedziesz Baltic Bus

Plany na wakacje? Pogoda dopisuje, więc pewnie większość z nas na urlop znów wybierze się nad polskie morze. Od lat najczęściej wybieramy zachodnie wybrzeże – Międzyzdroje, po Dziwnów, Rewal, Pobierowo aż po Kołobrzeg. Po pierwsze ze względu na dość bliską odległość od Głogowa, po drugie na atrakcje, jakie tam na nas czekają.


    
Jedną z najważniejszych jest z pewnością latarnia morska w Kołobrzegu. Wieża wysoka na około 26 m, w trakcie wojny zniszczona, tuż po niej odbudowana. Obok znajduje się port morski, gdzie można podziwiać zacumowane tam okręty wojskowe. Dodatkową atrakcją dla turystów są świeże ryby prosto z rybackiego kutra. Ale to nie wszystko, bo warto wybrać się na spacer jednym z najdłuższych pomostów w kraju – kołobrzeskie molo zbudowano w 1881 roku o długości 220 m. Kołobrzeg może poszczycić się piękną plażą oraz promenadą. Warto zwiedzić też Bazylikę Najświętszej Marii Panny stojącą przy ul. Mariackiej – to budowla wzniesiona na przełomie XIV i XV wieku.Kołobrzeg to miasto uzdrowiskowe a z kolei Międzyzdroje jest miejscem, gdzie na pewno dobrze się zabawimy. To tutaj od 1996 roku odbywa się festiwal gwiazd. Każdy, kto był w Międzyzdrojach, nie wyobraża sobie, by nie zobaczyć Promenady Gwiazd. Można tam porównać swoją dłoń z ludźmi estrady – znanymi aktorami czy piosenkarzami. Odcisnęli swoje dłoń m.in. Krystyna Janda, Maryla Rodowicz, Janusz Gajos czy Jerzy Stuhr. Duże zainteresowanie turystów wzbudza także domek stojący na… dachu. Można też zobaczyć żubry, podziwiać figury woskowe albo skorzystać z bogatego programu w miejskim amfiteatrze – każdego wakacyjnego tygodnia odbywają się tam liczne koncerty i kabarety.Nie ma wątpliwości, że w tej części wybrzeża każdy znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce do odpoczynku, bo wiele walorów, przede wszystkim przyrodniczych, oferują także mniejsze miejscowości. Problemem może być jednak dojazd nad morze. Nie ma co ukrywać, że podróż pociągiem jest uciążliwa, bo trwa nawet kilka godzin. Ponadto trzeba liczyć się z przesiadkami.Dlatego Intertrans Podróże Głogów uruchomiło trasę Baltic Bus.

Nad polskie morze dojeżdżamy w każdą sobotę. Wyjeżdżamy z Głogowa i nie zatrzymujemy się na przystankach po drodze. W połowie trasy mamy przerwę na kawę. A najważniejsze jest to, że pasażer wskazuje adres, pod który podjeżdżamy czego nie daje nikt inny,oczywiście jeśli jest to możliwe.A na dodatek ceny takich przejazdów są atrakcyjne, bo koszt podróży nad Bałtyk kosztuje 80 zł, w dwie strony tylko 140 zł. Vouchery przejazdowe można nabyć w kasie dworca PKS w Głogowie, biurze Intertrans Podróże i bezpośrednio u kierowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *