ARMENIA – KRAINA KONIAKU I MISTYCZNYCH MONASTYRÓW 09-16.09.2019

1 dzień

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Erewania polskimi liniami LOT.

2 dzień ZWARTNOC – ECZMIADZYN

Przylot do Erewania. Śniadanie. Zakwaterowanie w hotelu. Wyjazd z Erewania do Zwartnoc – malowniczych ruin katedry z VII wieku. Przejazd do Eczmiadzynu – “ormiańskiego Watykanu”, siedziby Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego. Zwiedzanie najstarszej i najważniejszej katedry ormiańskiej będącej jednocześnie jedną z pierwszych na świecie świątyń chrześcijańskich. Wizyta w niewielkim muzeum, gdzie znajdują się drogocenne dla Ormian i całego chrześcijaństwa relikwie. Wizyta w winiarni Armenia Wines, zwiedzanie zakładu produkcyjnego oraz degustacja. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja z muzyką i pokazem tańców regionalnych. Nocleg.

3 dzień EREWAŃ

Śniadanie. Spacer po Kaskadach – ogromnych schodach w centrum Erewania, pełniących jednocześnie rolę miejskiego parku i galerii sztuki nowoczesnej. Wizyta w Muzeum Narodowym, będącym najważniejszymobiektem tego typu w Armenii. Spacer po centrum Erewania m.in. po Placu Republiki, gdzie odbywają się pokazytańczących fontann. Degustacja koniaku w fabryce. Obiadokolacja w restauracji z muzyką na żywo. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień CHOR WIRAP – DOLINA ARENI – KLASZTOR NORAVANK

Śniadanie. Przejazd do monastyru Chor Wirap. Przy dobrej pogodzie rozciąga się stąd przepiękna panorama biblijnej góry Ararat. Przejazd do doliny Areni – centrum ormiańskiego winiarstwa. Degustacja wina. Wizyta w prastarej jaskini, gdzie znajduje się najstarszy na świecie maran, czyli magazyn wina. Gliniane stągwie zakopane tu w ziemi mają ponad 6000 lat. Zwiedzanie klasztoru Noravank, leżącego w kanionie rzeki Arpa. Kolacja z degustacją u lokalnego winiarza. Nocleg.

5 dzień TATEW – KARA HUNDŻ – DŻERMUK

Śniadanie. Wizyta w monastyrze Tatew i przejazd jedną z najdłuższych na świecie kolejek linowych. Powrót do środkowej Armenii. Po drodze zwiedzanie tajemniczych kamiennych kręgów Kara Hundż – “ormiańskiego Stonehenge”, który był najprawdopodobniej prehistorycznym obserwatorium. Przejazd do Dżermuku – górskiego uzdrowiska z leczniczymi wodami. Spacer po centrum miasta, degustacja kilku rodzajów wód ze zdrojowego źródła. Przejazd w okolice osady Hermon, leżącej w skalistym kanionie rzeki Jeghegis. Obiadokolacja. Nocleg

6 dzień PRZEŁĘCZ SELIM – NORATUS – JEZIORO SEWAN

Śniadanie. Przejazd przez przełęcz Selim. Krótkie zwiedzanie XIVwiecznego karawanseraju, leżącego niegdyś na Jedwabnym Szlaku. Wyjazd do Noratus. Zwiedzanie średniowiecznego cmentarza, gdzie znajduje się ponad 800 chaczkarów – rzeźbionych kamiennych płytkrzyży, charakterystycznych dla kultury ormiańskiej. Przejazd nad Jezioro Sewan zwanego „morzem Armenii”. Zwiedzanie pochodzących z IX wieku Czarnych Klasztorów Sewanawank, malowniczo położonych nad jeziorem. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień GARNI – GEGHARD – EREWAŃ

Śniadanie. Przejazd do Garni, gdzie znajduje się antyczna świątynia, którą król Armenii, Trdat I poświęcił pogańskiemu bogu Słońca Mitrze. Wizyta w częściowo wykutym w skałach klasztorze Geghard, gdzie według legendy Juda Tadeusz przywiózł grot włóczni, która przebiła bok Chrystusa (Włócznia Przeznaczenia jest obecnie przechowywana w Eczmiadzynie). Powrót do Erewania. Dla chętnych wizyta w szyickim (perskim) meczecie oraz na targu żywności, tzw. Szuce, gdzie można kupić tradycyjne ormiańskie produkty. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień
Nad ranem transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

Cena: 3600 zł/os.

Cena zawiera:
– bilet lotniczy na trasie Warszawa – Erewań – Warszawa
– bagaż podręczny i rejestrowany
– 8 noclegów w kameralnych hotelach i pensjonatach (pokoje 2 os. i 3 os.
z łazienkami)
– transport lokalny (minibus lub autokar)
– wyżywienie wg programu
– wino stołowe do obiadokolacji
– bilety wstępu
– degustacje
– opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika
– ubezpieczenie KL i NNW
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Uwaga:
– Każdy uczestnik musi posiadać paszport ważny min. 6 miesięcy od daty
powrotu
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *