BIAŁORUŚ DLA POCZĄTKUJĄCYCH I ZAAWANSOWANYCH 26.04-03.05.2020

1 dzień (26.04.2020) 27.04.2020 Lida – Zamek w Lidzie – Fabryka Piwa w Lidzie

Rozpoczęcie podróży w Polsce 26.04.2020 w godzinach wieczornych – nocny przejazd na Białoruś. Przyjazd do Lidy – zwiedzanie Lidy, gdzie zobaczymy odbudowany zamek, rezydencję księcia Giedymina z XIV wieku. Wycieczka animacyjna po zamku – „Wehikuł czasu” czyli ekscytująca podróż do średniowiecza, gdzie każdy krok przypomni historie romansów i rycerskiej sprawności. Podczas spaceru po zamku zobaczymy ślub Króla Jagiełły z Zofią Holszańską. Weźmiemy udział w średniowiecznych grach i zabawach. Będziemy też degustować królewskie przysmaki. Przejazd do browaru w Lidzie: zwiedzanie z degustacją. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Lidzie.


2 dzień 28.04.2020 Holszany – Boruny – Krewo – Zalesie – Mińsk

Śniadanie. Przejazd do Krewa, gdzie znajduje się jeden z pierwszych zamków wybudowanych w Wielkim Księstwie Litewskim. Dokładnie tutaj została podpisana unia pomiędzy Polską i Litwą znana jako Unia w Krewie. Po drodze zobaczymy Holszany, z którymi łączy się wiele tajemnic z historii miasta. Na podstawie legendy o klątwie zamku powstało wiele książek i filmów. Przejazd do Zalesia, w którym znajduje się posiadłość Michała Kleofasa Ogińskiego. Michał Kleofas Ogiński był kompozytorem, autorem poloneza „Pożegnanie Ojczyzny” i muzyki do polskiego hymnu. Przejazd do Mińska na obiadokolację i nocleg w hotelu.

3 dzień 29.04.2020 Mińsk – Fabryka Ciągników – Narodowy Teatr Opery

Śniadanie. Zwiedzanie Mińska – stolicy Białorusi, miasta o bogatej historii i dynamicznym rozwoju. Oprócz statusu stolicy Mińsk znany jest za jego spokojny rytm życia i gościnność. Jest to miasto, w którym każdy poczuje się jak w domu. Zwiedzanie fabryki ciągników „miasta” w mieście, gdzie znajdują się całe ulice, fabryki odzieży, kawiarnie, restauracje, sala radiowa i koncertowa, kluby sportowe i grupy muzyczne. Odwiedzimy różne warsztaty i poznamy historię tej jednej z najstarszych gałęzi przemysłu. Przejazd do Narodowego Akademickiego Teatru Opery – jednej z największych scen teatralnych w Europie i architektonicznego symbolu białoruskiej stolicy. Zwiedzanie kulis Teatru to okazja, by stanąć na deskach sceny operowej, zobaczyć jej techniczne możliwości. To okazja, by niezwykły świat Opery obejrzeć od środka, znaleźć się „po drugiej stronie lustra”. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Mińsku.

4 dzień 30.04.2020 Kosów Poleski – Różany – Pińsk

Śniadanie. Przejazd do Kosowa Poleskiego, do miejsca urodzenia Tadeusza Kościuszki. Zobaczymy neogotycki pałac rodu Pusłowskich z XIX wieku. Pałac jest ozdobiony graniastymi zębatymi wieżami, podobnymi do wież szachowych. Ich liczba 12 symbolizuje wszystkie, poszczególne miesiące w ciągu roku. Przejazd do Różan – małego miasteczka z budynkami z XVI – XIX wieku, wśród których możemy zobaczyć ruiny pałacu Sapiehów. Pałac ten wybudowany został w latach 1784-1786 na polecenie ówczesnego księcia litewskiego Aleksandra Sapiehy. Budowla wzniesiona została w miejscu pochodzącego z XVI wieku i zniszczonego podczas Wojny Północnej zamku warownego. Powstała wtedy jedna z największych rezydencji na terenie ówczesnej Rzeczypospolitej, posiadająca własną galerię, teatr oraz bibliotekę. Po przeniesieniu się Sapiehów na przełomie XVIII i XIX wieku do Dereczyna rozpoczął się powolny upadek rezydencji. W części pałacu urządzony został skład zboża, a jakiś czas później przekształcono go w fabrykę. Całości zniszczenia dokonał pożar jaki nawiedził Różany w 1914 roku oraz działania wojenne w 1944 roku. Pierwsze prace konserwacyjne przeprowadzone zostały dopiero na początku XXI wieku. Przejazd do Pińska na obiadokolację i nocleg w hotelu.

5 dzień 01.05.2020 Pińsk – Motol – Brześć

Śniadanie. Zwiedzanie Pińska – stolicy Polesia. Miasto położone jest u ujścia rzeki Piny do Prypeci. Pierwsze wzmianki pochodzą z ruskich latopisów z 1097 roku. Zwiedzanie: pałac Butrymowicza z XVIII wieku – siedziba sędziego grodzkiego i starosty pińskiego – Mateusza Butrymowicza, ulica Radziecka z zachowanym przedrewolucyjnym wyglądem, klasztor franciszkanów, kolegium jezuitów – obecnie Muzeum Białoruskiego Polesia – zwiedzanie. Przejazd do Brześcia. Po drodze postój w Motolu z poczęstunkiem i koncertem muzyki poleskiej. Przejazd do hotelu w Brześciu. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień 02.05.2020 Skoki – Brześć

Śniadanie. Przejazd do wsi Skoki, gdzie zobaczymy dwór Niemcewiczów, w którym mieszkał Julian Ursyn Niemcewicz – pisarz i członek Komisji Edukacji Narodowej. Tutaj 15 grudnia 1917 roku został podpisany rozejm pomiędzy Rosją Radziecka i Cesarstwem Niemieckim. Powrót do Brześcia i zwiedzanie Muzeum „Ocalone wartości artystyczne”. Muzeum jest oddziałem Regionalnego Muzeum Krajoznawczego w Brześciu. W muzeum znajdują się zabytki sztuki skonfiskowane na granicy przez funkcjonariuszy celnych w Brześ. Ekspozycja muzeum prezentowana jest w 10 pokojach. Czas wolny na obiad i zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w Polsce w godzinach porannych (03.05.2020).

Cena 1850 zł/os.

Cena zawiera:

przejazd autokarem klasy turystycznej (klimatyzacja, uchylane fotele, fotel pilota, mikrofon, WC, gorący barek opieka pilota – 6 noclegów (hotele ** i ***),

– 6 śniadań i 6 obiadokolacji,

– opieka pilota,

– przewodnik na Białorusi w języku polskim

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– 2 programy animacyjne – zestaw słuchawkowy audioguide

ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (10 000 EUR i NNW 10 000 Zł)

– prezenty dla uczestników wycieczki

Wiza na Białoruś płatna dodatkowo 10 EUR/os.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *