BIAŁORUŚ NIEZNANA 22-29.09.2019

BIAŁORUŚ NIEZNANA

22-29.09.2019

PRZY ZAPISIE DO KOŃCA CZERWCA 15% RABATU OD PODANEJ CENY!!

1 dzień: (22/23.09.2019) Grodno

Wyjazd (22.09.2019) w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Polskę w stronę granicy polsko-białoruskiej. Odprawa graniczna. Zwiedzanie Grodna. Malowniczo położone nad Niemnem miasto kojarzy się z Elizą Orzeszkową; odwiedzimy tu zrekonstruowany dom pisarki oraz jej pomnik z zachowaną polską tablicą. Podczas spaceru po mieście zobaczymy Synagogę Główną, której obecnie powoli przywraca się dawną świetność, katedrę św. Franciszka Ksawerego, wielokrotnie przebudowywany zespół zamkowy na wysokim brzegu Niemna oraz prawdopodobnie najstarszą cerkiew Grodna – św. Borysa i Gleba. Zachowane do dzisiaj świątynie różnych wyznań świadczą o wielowiekowym współistnieniu i przenikaniu się religii i kultur, brutalnie przerwanym drugą wojną światową. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Grodnie.

2 dzień: (24.09.2019) Grodno – Kanał Augustowski – Świack – Grodno

Śniadanie. Wycieczka nad Kanał Augustowski połączona z krótkim rejsem. Po drodze zobaczymy zespół pałacowo-parkowy i pałac hrabiego Wołłowicza w Świacku. Powrót do hotelu w Grodnie. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: (25.09.2019) Grodno – Bohatyrowicze – Stare Wasiliszki – Lida – Nowogródek – Mińsk

Śniadanie. Wyjazd do Bohatyrowicz. Przejazd do muzeum Czesława Niemena w domu rodzinnym Wydrzyckich. Krótki spacer po Lidzie, gdzie zobaczymy odbudowany zamek. Przyjazd do Nowogródka, gdzie odnajdziemy ślady kolejnego wielkiego Polaka. Zwiedzimy odrestaurowany po pożarze dworek – muzeum Adama Mickiewicza. Posiadłość oryginalnie należała do ojca poety. Eksponowane są tu liczne przedmioty związane z życiem i twórczością wieszcza. Zobaczymy też ruiny zamku i Kopiec Mickiewiczowski. Obiadokolacja. Wyjazd do Mińska. Nocleg w hotelu w Mińsku.

4 dzień: (26.09.2019) Mińsk – Belaz – Mińsk

Śniadanie. Zwiedzanie Mińska. Monumentalna, socrealistyczna architektura miasta to efekt odbudowy ze zniszczeń wojennych. Mińsk był jednym z najbardziej zrujnowanych w czasie II wojny światowej miast, więc odbudowano go niemalże od zera. Oś miasta stanowi Aleja Niepodległości łącząca plac Niepodległości z placem Październikowym. Zabudowa centrum uznawana jest za modelowy przykład radzieckiego budownictwa lat powojennych – ówcześni architekci mogli tu w pełni realizować swoje wizje. Trochę wytchnienia od betonowej gigantomanii znajdziemy w dzielnicach położonych nad Świsłoczą. Stylizowane „na starówkę” przedmieścia Rakowskie i Troickie to miejsca, gdzie można znaleźć restauracje i bary na wolnym powietrzu. Podczas objazdu miasta zobaczymy też nowoczesny gmach Biblioteki Narodowej. Wycieczka do Belaz. Chcesz zapoznać się ze światem gigantycznej techniki, zobaczyć samochody, z dźwięku silników których wstrząsa się ziemia w najtrudniejszych kamieniołomach w samych odległych miejscach planety, postarać się dotrzeć do połowy koła największego w historii samochodu, a na koniec wejść do kabiny legendarnego BelAZu? Podczas fascynującej wycieczki do fabryki można będzie zapoznać się z procesem tworzenia unikalnych wywrotek, zobaczyć na własne oczy legendarny sprzęt: wywrotki BELAZ o pojemności od 90 do 450 ton, odwiedzieć muzeum przemysłowe, gdzie pracownik fabryki opowie historię powstania i rozwoju produkcji i ujawni tajemnice BelAZu. Po wycieczce przerwa na kawę z pysznym ciasteczkiem w formie samochodów BELAZ i unikalna pamiątka. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Mińsku.

5 dzień: (27.09.2019) Mińsk – Mir – Nieśwież – Brześć

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Nieświeża. Zwiedzanie dawnej posiadłości Radziwiłłów – pałacu otoczonego wspaniałym parkiem. Doskonale odrestaurowane z dbałością o wierność historyczną wnętrza, pokazują przepych jakim otaczali się niekoronowani władcy Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Pałac śmiało można zaliczyć do najpiękniejszych, zachowanych do dzisiaj rezydencji magnackich. Wejdziemy również do kościoła Bożego Ciała mieszczącego nekropolię potężnego niegdyś rodu. Kompleks wpisany jest na listę UNESCO. Następnie przejedziemy do Miru. Odwiedzimy tu zamek – fortecę (lista UNESCO), której widok jest zaskoczeniem dla turysty przyzwyczajonego już nieco do białoruskich pól i drewnianych schludnych wiosek. Obecnie całkowicie odrestaurowane wnętrza mieszczą ekspozycje muzealne i hotel. Uroczysta kolacja regionalna z mużyką białoruską na żywo. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Brześciu.

6 dzień: (28.09.2019) Brześć – Polska

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Spacer po mieście. Mimo upływu czasu ulice wciąż zachowały archaicznie już dla nas brzmiące nazwy: Sowiecka, Komsomolska, a główny plac nadal nosi imię Lenina i góruje nad nim pomnik wodza rewolucji. Zresztą nie tylko nazwy ulic, ale również one same przypominają o nie tak bardzo odległej przeszłości. Nie widać tu pośpiechu, zniecierpliwienia, raczej nie mamy szans utknąć w ulicznym korku. Wszechobecne w Polsce reklamy i szyldy pojawiają się tu sporadycznie. Podczas spaceru zobaczymy zachowane domy kupieckie, cerkiew św. Mikołaja, pomnik Adama Mickiewicza. Zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej. Chociaż imponujące fortyfikacje powstały jeszcze w czasach carskich, dzisiaj motywem przewodnim jest zdecydowanie Wielka Wojna Ojczyźniana, jak nazywa się tu II wojnę światową. Każda kolejna rocznica Zwycięstwa obchodzona jest wyjątkowo uroczyście. Już wejście do twierdzy uformowane jest w kształt gwiazdy, gdzie zwiedzającego wita podniosła muzyka wojskowa, która wprowadza w odpowiedni nastrój. Na dziedzińcu uwagę przyciąga monumentalna, socrealistyczna kompozycja Męstwo – obelisk i wieczny ogień upamiętniają obrońców Brześcia z 1941 r. W tym otoczeniu zaskakuje widok cerkwi św. Mikołaja – choć współczesna fortyfikacjom została podniesiona z ruin i zwrócona wiernym dopiero pod koniec XX w. Powrót do Polski – zakończenie wycieczki 29.09.2019 w godzinach porannych.

Cena 1580 zł/os.

Cena zawiera:

przejazd autokarem klasy turystycznej (klimatyzacja, uchylane fotele, fotel pilota, mikrofon, WC, gorący barek

opieka pilota

5 noclegów (hotele ** i ***)

5 śniadań i 4 obiadokolacje, 1 uroczysta kolacja regionalna z mużyką białoruską na żywo

przewodnik w języku polskim

wycieczka po Grodnie

wycieczka nad Kanał Augustowski – rejs statkiem

bilety wstępu do muzeum Czesława Niemena

bilety wstępu do muzeum Adama Mickiewicza

wycieczka po Mińsku

wycieczka do muzeum Belaz oraz bilety wstępu

wycieczka „Mir-Nieśwież” bilety wstępu do zamków i Mirze i w Nieświeżu

wycieczka po Brześciu

bilety wstępu do Twierdzy Brzeskiej

ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (10 000 EUR i NNW 10 000 Zł)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *