GRUZJA 14-24.06.2020 ZWIEDZANIE Z ODPOCZYNKIEM

Dzień 1 14.06.2020 Przylot do Kutaisi

Zbiórka i spotkanie z pilotem na lotnisku Poznań – Ławica o godz. 6:40, wylot 8:55. Przylot do Kutaisi, spotkanie

z lokalnym przewodnikiem, transfer do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. W godz. wieczornych Wieczór Gruziński z powitalną biesiadę i profesjonalnym pokazem tradycyjnych ludowych tańców i narodowymi śpiewami.

Dzień 2 15.06.2020 Mccheta-Monastyr Jvari – Tbilisi city Tour (80km)

Po śniadaniu. Zwiedzanie Tbilisi. Wycieczkę rozpoczniemy od XII-wiecznej świątyni Metekhi, związanej z legendą o brutalnej rzezi chrześcijan. Wjedziemy kolejką linową na twierdzę Narikala,skąd rozpościera się panoramiczny widok na stolicę i zejdziemy pieszo do dzielnicy słynnych łaźni siarkowych. Następnie zobaczymy synagogę, kawiarniane uliczki Chardin, katedrę Syoni (gdzie znajduje się relikwia świętej Nino i piękne freski), awangardową wieżę zegarową i bazylikę Anchiskhati, najstarszą cerkiew miasta. Czas wolny. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3 16.06.2020 Tbilisi-Bodbe-Signagi-Nafareuli-Tbilisi (323km)

Śniadanie. Przejazd do regionu Kakheti, ojczyzny wina i esencji gościnności. Najperw odwiedzimy Sighnaghi-jedno z historycznych miast Gruzji, które na przełomie wieków zachowało swój oryginalny styl z tradycyjnymi balkonami, unikalnymi murami obronnymi, wieżami i brukowanymi uliczkami. Sighnaghi jest również znane jako “miasto miłości”. Następnie Przyjazd do żeńskkiego monastyru Bodbe pod wezwaniem Św. Nino, będącego zarazem centrum biskupim Kakheti.

Na koniec wizyta w winiarni Twins Old Cellar specjalizującej się w tradycyjnej metodzie wyrobu wina w glinianych dzbanach qvevri. Zobaczymy tam nietypowe muzeum, które pozwoli nam zrozumieć sekret tej metody, która przetrwała w niemalże niezmienionej formie od starożytności. Degustacja wina i warsztaty robienia czurczkheli czyli „gruzińskiego snikersa”.Obiadokolacja w winiarni i powrót do Tbilisi.Nocleg

Dzień 4 17.06.2020 Tbilisi-Ananuri-Kazbegi-Tbilisi (317km)

Po śniadaniu. Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Droga ta urozmaicona jest widokiem na Wrota Kaukazu, czyli Wąwóz Darialski. Po drodze odwiedzimy Ananuri, XVII-wieczny kompleks architektoniczny, z bajecznym widokiem na lazurowy zbiornik Zhinvali. Dalej przejedziemy przez najlepszy kurort narciarski na Kaukazie – Gudauri, gdzie prawie zawsze jest piękna pogoda, a widok gór zapiera dech w piersiach. Chwila postoju przy punkcie widokowym z kolorową sowiecką mozaiką. Przejazd przez najwyższy punkt Gruzińskiej Drogi Wojennej – Przełęcz Krzyżową (2379 m.n.p.m.)

Przyjazd do Stepantsmindy znanej jako Kazbegi. Stamtąd odbędziemy off-road do świątyni Świętej Trójcy Gergeti (XIV w.). Cerkiew usytuowana jest na górze (2170 m.n.p.m.), na tle góry Kazbek (5047 m.n.p.m)., co sprawia, że jej widok jest niezwykle pocztówkowy. Jeżeli dopisze pogoda, możemy złapać wzrokiem ten bajeczny lodowiec zwany tutaj Mkinvarcveri. powrót do Tbilisi. kolacja

Dzień 5 18.06.2020 TbilisiJvari-Mccheta-Uplistsikhe-Tskaltubo (300km)

Po śniadaniu. Przejazd w stronę regionu Imeretii (Zachód Gruzji) – po drodze zwiedzimy dawną stolicę Iberii (wschodniej Gruzji), Mtskhetę, z jej najważniejszym zabytkiem, katedrą Svetitskhoveli (XI w., UNESCO). I monastyr Jvari (UNESCO) – jedno z arcydzieł architektury sakralnej z VI w. Odwiedzimy także starożytnego skalnego miasta Uplistsikhe (UNESCO), jednego z najważniejszych zabytków Kaukazu, które ma ponad 3000 lat. Była to dawna siedziba władców, centrum religii przedchrześcijańskiej i konkurencja Państwa Urartu. Zatrzymamy się w Muzeum Stalina w Gori. (Możliwośc zwiedzania muzeum Stalina za dodatkową opłatą). Przyjazd do balneologicznego kurortu Tskaltubo. Zakwaterowanie w hotelu, Kolacja i nocleg.

Dzień 6 19.06.2020 Tskaltubo-Jaskinia Prometeusza-Batumi city tour (168km)

Śniadanie. Wycieczka do Jaskini Prometeusza – jednej z największych i najpiękniejszych w Europie. Jest ona bogata w podziemne rzeki i bajeczne formy skalne. Liczy 16 sal stanowiących naturalną i tektoniczą architekturę. Następnie udamy się do Autonomicznej Republiki Adżarii. Adżara jest nadmorskim regionem bogatym w subtropikalną faunę i florę, grzbiety górskie, dziką naturę i różnorodne plaże.

Przyjazd do Batumi, Zwiedzanie Miasta, Wycieczkę rozpoczniemy od głównych ulic Batumi. Odwiedzimy nowoczesną część miasta z bulwarem nadmorskim, Piazzę, statuę Medei, port Batumi, Wieżę Alfabetu, ruchomą rzeźbę Ali i Nino. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji, gdzie Państwo możecie spróbować regionalnych potraw. Nocleg w Batumi

Dzień 7 20.06.2020 Batumi

Dzień 8 21.06.2020 Batumi

Dzień 9 22.06.2020 Batumi

Dzień 10 23.06.2020 Batumi

Dzień 11 24.06.2020 Transfer na lotnisko Kutaisi – Wylot do Poznania o godz. 6:35 – 8:25

UWAGA !

W przypadku wpłaty do 30 sierpnia 2019 zaliczki w wys. 1200 zł./os. na zakup biletów lotniczych, cena niższa o 100 zł./os.

Koszt: 3797 zł/os.

Cena zawiera:ENA ZAWIERA

  • przelot samolotem linii Wizzair
  • 1 bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20 cm
  • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* – pokoje 2-osobowe z łazienkami,
  • wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji w tym jedna uroczysta obiadokolacja z pokazem tańców i śpiewu. Do obiadokolacji podczas objazdu 1 lampka wina lub napoju bezalkoholowego. W hotelu, w Batumi, napoje do obiadokolacji, płatne dodatkowo
  • degustacja winna w winnicy, w Kakhetii
  • opieka polskojęzycznego pilota
  • realizacja programu pobytu
  • ubezpieczenie KL, NNW – T.U. Signal Iduna

Cena nie zawiera:

• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, wjazdu kolejką linową na wzgórze Sololaki

• opłaty za bagaż rejestrowany o wadze do 10 kg i wymiarach 55 x 40 x 23 cm

Razem : 130 EUR/os.

 

GRUZJA – WAŻNE INFORMACJE

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *