GRUZJA – SMAKI I PRZESTRZENIE KAUKAZU 18-25.07.2019

GRUZJA

SMAKI I PRZESTRZENIE KAUKAZU

18-25.07.2019

Zapraszamy do uczestnictwa w intensywnej, pełnej wrażeń podróży po najważniejszych regionach Gruzji. Bogaty plan zwiedzania umożliwia poznanie ogromnej różnorodności tego kraju: od ciepłego Morza Czarnego po wiecznie ośnieżone szczyty Wielkiego Kaukazu, od żyznych dolin pełnych winnic po skaliste kaniony; od tętniącego życiem Tbilisi po opustoszałe płaskowyże, od futurystycznych wieżowców po prastare skalne miasta i malownicze klasztory.

Gruzja to jednak nie tylko wspaniała przyroda i zabytki – to ojczyzna wina i kraj smakowitej kuchni. Słynna jest tradycja gruzińskich biesiad, na których wznosi się poetyckie toasty. W ramach programu przewidziane są obiadokolacje, na których doświadczycie Państwo czym jest smak gruzińskiej biesiady i gościnności.

1 dzień czwartek

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. O godz. 22:25 wylot do Gruzji. Przylot do Tbilisi o godz. 04:05.

2 dzień, piątek, TBILISI

Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas na odpoczynek po podroży. Śniadanie. Zwiedzanie gruzińskiej stolicy. Wizyta w Muzeum Narodowym z imponującymi złotymi skarbami z czasów starożytnych. Spacer po Starym Mieście. Przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe Narikala. Spacer po Starym Mieście, m. in. po dzielnicy łaźni siarkowych z malowniczym wąwozem i wodospadem. Wizyta w meczecie oraz najstarszej cerkwi w Tbilisi – kościele Anczischati pochodzącym z VI wieku. Dla chętnych czas wolny. Kolacja w restauracji z muzyką na żywo i pokazem kaukaskich tańców. Nocleg.

3 dzień, sobota, KACHETIA – SIGNAGI

Śniadanie. Objazd po Kachetii – wielkiej dolinie, światowej kolebce winiarstwa, gdzie około 8000 lat temu człowiek nauczył się wytwarzać wino. Zwiedzanie Signagi – urokliwego miasteczka z XVIII wieku, nazywanego “miastem miłości”. Spacer po murach obronnych i Starym Mieście. Przejazd do miasta Kwareli. Wizyta w wykutym w skałach magazynie firmy Chareba, gdzie w podziemnych tunelach leżakuje dziesiątki tysięcy butelek. Degustacje oraz zwiedzanie dwóch wytwórni wina i koniaku. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja w formie gruzińskiej supry – uczty z toastami, prowadzonej prze zawodowego wodzireja – Tamadę. Nocleg.

4 dzień, niedziela UDABNO – DAWID GAREDŻA

Śniadanie. Przejazd na pustkowie Udabno, gdzie znajdują się rozległe stepy i półpustynie oraz uskok tektoniczny. Zwiedzanie wykutych w skałach monastyrów Dawid Garedża (VI-XVI w.) leżących na górze Udabno. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

5 dzień, poniedziałek ANANURI – GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA

Śniadanie. Przejazd do Mcchety – dawnej gruzińskiej stolicy, gdzie w IV w. kraj przyjął chrzest. Zwiedzanie klasztoru Samtawro, monumentalnej katedry Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się nekropolie królów gruzińskich i liczne relikwie oraz klasztoru Dżwari na pobliskim wzgórzu, skąd rozciąga się niezwykła panorama. Czas wolny na starym mieście w Mcchecie (lokalny bazar z pamiątkami, trunkami etc.) Przejazd na Kaukaz Wielki słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Po drodze postoje przy źródłach mineralnych (“gruzińskie Pammukale”) na platformie widokowej przy przełęczy Dżwari (2395m). Wycieczka do malowniczego wąwozu Dariali. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

6 dzień, wtorek CMINDA SAMEBA – KAZBEK – MCCHETA

Rano przy dobrej widoczności krótka wyprawa jeepami do monastyru Cminda Sameba leżącego u podnóża śnieżnej góry Kazbek (5047 m). Śniadanie. Wyjazd ze Stepancmindy. Ponowny przejazd Gruzińską Drogą Wojenną przez Wielki Kaukaz. Zwiedzanie XVII-wiecznego zamku Ananuri. transfer do Borżomi – słynnego uzdrowiska z czasów carskich. Zwiedzanie parku zdrojowego, degustacja wody wprost ze źródła, możliwość zakupu oryginalnych leczniczych przetworów z szyszek, miodów, etc. Kolacja i nocleg w hotelu w miejscowości Achalcyche.

7 dzień, środa MCCHETA – WARDŻA – RABAT

Śniadanie. Przejazd do regionu Meschetii. Zwiedzanie monumentalnych zabytków kanionu Kury: wizyta w prehistorycznej twierdzy Saro. Zwiedzanie skalnego miasta Wardżii. Powrót do miasta Achalcyche, zwiedzanie turecko-gruzińskiego zamku Rabat. Kolacja w restauracji w okolicach Achalcyche. Przejazd na lotnisko w Tibilisi.

8 dzień, czwartek

Około 2:30 przyjazd na lotnisko. O godz. 04:55 wylot do Polski. Przylot do Warszawy o godz. 06:40.

Cena: 2900 zł + 100 € płatne na miejscu

Cena zawiera:

– przelot liniami lotniczymi LOT na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa

– bagaż podręczny 8 kg i rejestrowany 23 kg

– 6 noclegów w hotelach i pensjonatach ** /***(pokoje 2,3 os. z łazienkami)

– transport lokalny (minibus lub autokar)

– 6 śniadań

– 6 kolacji w tym dwie w formie kaukaskich uczt z toastamii i muzyką na żywo

– wino stołowe podawane do obiadokolacji

– bilety wstępu

– 2 degustacje wina

– opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika

– ubezpieczenie KL i NNW

– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Uwaga: Podróż do Gruzji odbywa się na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Kolejność zwiedzania i godziny lotu mogą ulec zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *