KRAJOBRAZY LUBELSZCZYZNY 06-10.07.2020

1 dzień (06.07.2020) Czarnolas – Janowiec – Kazimierz Dolny

Rozpoczęcie o godzinie 01:00 w nocy. Przejazd do Czarnolasu – zwiedzanie Muzeum Jana Kochanowskiego. Przejazd do Janowca. Zwiedzanie Zamku w Janowcu: dziedziniec, krużganki i taras widokowy na pradolinę Wisły, Dwór barokowy z lat 70-tych XVIII w. przeniesiony z Moniak koło Urzędowa, spichlerz zbożowy. Przejazd do Kazimierza Dolnego – spacer po mieście. Przejazd do Lublina. Obiadokolacja i nocleg w Lublinie.

2 dzień (07.07.2020) Lublin

Śniadanie. Spacer po lubelskim Starym Mieście szlakiem legend lubelskich. Zwiedzanie najważniejszych zabytków Lublina z przewodnikiem, który w przystępny i ciekawy sposób zapozna zwiedzających z historią i kulturą miasta, wykorzystując w tym celu najpopularniejsze lubelskie legendy: o nazwie miasta, o Czarciej Łapie, o koziołku w herbie miasta, koguciku na Wieży Trynitarskiej, o śnie Leszka Czarnego, legendę o kamieniu nieszczęścia. Zwiedzanie Wzgórza Zamkowego wraz z Kaplicą Trójcy Świętej z unikatowymi freskami rusko-bizantyjskimi. Zwiedzanie Muzeum Cebularza – lubelskiego przysmaku, który nie występuje nigdzie indziej (oczywiście z degustacją). Zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej – jednego z największych skansenów w Polsce. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

3 dzień (08.07.2020) Jabłeczna – Włodawa

Śniadanie. Przejazd do Jabłecznej – zwiedzanie Monasteru św. Onufrego. Przejazd do Włodawy – zwiedzanie: Cerkiew Prawosławna, Kościół Parafialny, Wielka Synagoga Włodawska, Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, Kramnice. Powrót do Lublina na obiadokolację i nocleg.

4 dzień (09.07.2020) Chełm – Zamość

Śniadanie. Wycieczka do Chełma – zwiedzanie: Chełmskie podziemia kredowe, Muzeum Chełmskie, Chełmska Starówka, Cerkiew Św. Mikołaja, Synagoga, Cerkiew Św. Jana Teologa, Zespół popijarski, Zespół Reformatorów, Magistrat, Pałac Kretzchmarów, Osiedle “Dyrekcja”. Przejazd do Zamościa zwanego perłą renesansu i Padwą północy. Spacer po mieście z przewodnikiem m.in.: Rynek Wielki z ratuszem – jeden z piękniejszych reprezentacyjnych placów w Europie z XVI wieku, Katedra – ufundowana została przez Jana Zamojskiego, Kamienice Ormiańskie i stare kamieniczki, Pałac Zamoyskich i Pomnik Jana Zamoyskiego – założyciela Zamościa, Twierdza. Powrót do Lublina na obiadokolację i nocleg.

5 dzień (10.07.2020) Sandomierz – Krzyżtopór

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Sandomierza – spacer z przewodnikiem po mieście. Obiad w restauracji. Zwiedzanie zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Wyjazd w drogę – powrotną. Zakończenie podróży w godzinach późnowieczornych.

Cena: 950 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie: przejazd autokarem turystycznym, opieka pilota/przewodnika, 4 noclegi w hotelu, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad 5-go dnia, ubezpieczenie ERGO (KL 10 000 EUR, NNW 10 000 zł)

Dodatkowy koszt bilety wstępu: 90 zł/os.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *