MAZOWSZE 29.06-03.07.2021

MAZOWSZE

29.06-03.07.2021

1 dzień (29.06.2021)

Rozpoczęcie wycieczki w Głogowie o godz. 05:00 rano. Przejazd do Kłodawy – zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w fabryce soli w Kłodawie. Przejazd do Ciechocinka – spacer po Parku Zdrojowym. Wycieczka do zapory na Wiśle we Włocławku. Obiadokolacja i nocleg w hotelu we Włocławku.

2 dzień (30.06.2021)

Śniadanie. Przejazd do Płocka. Spacer z przewodnikiem po Wzgórzu Tumskim podczas którego zobaczymy zachowane fragmenty płockiego zamku, bazylikę katedralną ze słynnymi drzwiami płockimi, muzeum diecezjalne czy “Małachowiankę” uznawaną za najstarszą w Polsce szkołę istniejąca w tym samym miejscu. Zwiedzanie Starego Rynku z klasycystycznym ratuszem i nowoczesną fontanną Afrodytą. Zwiedzanie Muzeum Mazowieckiego – najstarszego w Polsce muzeum powstałego z inicjatywy społecznej, w którym znajduje się bogaty zbiór sztuki secesyjnej. Przejazd do Łowicza. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Łowiczu..

3 dzień (01.07.2021)

Śniadanie. Spacer po Łowiczu z przewodnikiem. Zwiedzanie bazyliki katedralnej nazywanej często “Mazowieckim Wawelem”. Zwiedzanie muzeum łowickiej sztuki ludowej w Łowiczu Przejazd do Nieborowa – zwiedzanie jednej z najpiękniejszych siedzib magnackich w kraju. Zwiedzanie Arkadii – jednego z najładniejszych parków w Polsce oraz skansenu Ziemi Łowickiej w Maurzycach. Przejazd do Łodzi. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Łodzi.

4 dzień (02.07.2021)

Śniadanie. Zwiedzanie Łodzi: ulica Piotrkowska – najważniejsza ulica Łodzi i jej wizytówka charakteryzująca się XIX-wieczną zabudową handlowo – mieszkaniową, na której mieszczą się m. in. aleja gwiazd, ławeczka Tuwima, fortepian Rubinsteina…, wizyta w łódzkiej Manufakturze – aktualnej wizytówce miasta, zwiedzanie Pałacu Izraela Poznańskiego – największej rezydencji fabrykanckiej w Polsce, zwiedzanie Muzeum Kinematografii, w którym zgromadzono wiele eksponatów związanych z filmem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Łodzi

5 dzień (03.07.2021)

Śniadanie. Spacer po dzielnicy Księży Młyn w Łodzi. Zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC1 (opcjonalnie seans w Planetarium). Przejazd do Kalisza – spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, które zachowało średniowieczny układ urbanistyczny z fragmentami murów miejskich, basztą Dorotką oraz gotycką katedrą św. Mikołaja. Obiad w restauracji. Wyjazd w drogę powrotną – zakończenie wycieczki w Głogowie w godzinach wieczornych.

Cena: 1030 zł

Świadczenia zawarte w cenie: przejazd autokarem turystycznym, opieka pilota/przewodnika w trakcie całej wycieczki, przewodnicy lokalni w miejscach zwiedzania, 4 noclegi w hotelach***, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad ostatniego dnia podczas powrotu, ubezpieczenie ERGO (NNW 10 000 ZŁ)

Dodatkowy koszt bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: ok. 120 zł/os.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *