MOCK – CZARNA BURLESKA 09.11.2019

Wakacje dobiegają końca. To okres kiedy tradycyjnie kończą się letnie przerwy w teatrach. Dla nas to okres kiedy możemy planować wycieczki na spektakle. Jesień to okres premier. Tradycyjnie już w październiku zamierzamy zabrać naszych klientów do Teatru Capitol we Wrocławiu. Rozpoczął on swoją działalność w 2004 roku, choć tak naprawdę teatr w tym miejscu jest od zawsze. Już w 1929 roku powstał tym miejscu kinoteatr Capitol. W okresie powojennym funkcjonowało tu Operetka Wrocławska. Działało tu również kino “Śląsk”. W latach 2011 – 2013 obiekt został gruntownie przebudowany. Dzięki temu jest to dziś bardzo nowoczesne miejsce, które jednak zachowało swój klimat art deco dawnego kinoteatru.

Bardzo ciekawy jest grany tutaj repertuar. Zespół Capitolu cenię sobie przede wszystkim z różnorodność wystawianych spektakli. Na “Mistrza i Małgorzatę”, który był wystawiony jako premiera zaraz po remoncie do dzisiaj trudno dostać bilety. W ostatnich latach w Capitolu miały miejsce premiery “Trzech Muszkieterów”, “Frankensteina” czy “Makbeta”.

W tą jesień na deskach premiera spektaklu na podstawie prozy Marka Krajewskiego. Stworzył on postać komisarza wrocławskiej, przedwojennej policji Eberharda Mocka. Najbardziej znane powieści o Mocku to “Śmierć w Breslau”, “Koniec Świata w Breslau” oraz Festung Breslau. kto nie czytał powinien koniecznie nadrobić zaległości, a następnie wybrać się z naszym biurem na spektakl. Wyjazd organizujemy 9 listopada, a ilość miejsc (biletów) ograniczona.

Dodam jeszcze, że autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest sam dyrektor Teatru Muzycznego Capitol Konrad Imiela, a na scenie zobaczymy między innymi Artura Caturiana, Ewa Szlempo-Kruszyńską, Tomasza Wysockiego, Emose Uhunmwangho i zespół tancerek i tancerzy Capitolu. Nie muszę chyba dodawać, że zapisy na spektakl już od dzisiaj w naszym biurze podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *