WYSPA MØN – OSLO – KOPENHAGA

02-06.10.2019

Wyspa Møn – najwyższe wybrzeże klifowe nad Bałtykiem

Kopenhaga – fascynujące miasto dla każdego bez względu na gust, wiek i porę roku

Oslo – zabytki, przyroda i najpiękniejsze wejście do portu

I dzień (02.10.2019) Rozpoczęcie podróży o godz. 19:00 – przejazd do Rostocku w Niemczech.

II dzień (03.10.2019)

O godz. 04:00 rano zaokrętujemy się na prom i odbędziemy dwugodzinny rejs do Gedser w Danii. Przejedziemy na wyspę Møn, która znana jest z niesamowicie białych kredowych klifów. Jest to najwyższe wybrzeże klifowe nad Bałtykiem ciągnące się na długości 7 km i dochodzące do 128 metrów wysokości. Zobaczymy też jeden z najpiękniejszych zakątków nad Morzem Bałtyckim – Mons Klint. Po postoju przy GeoCenter oraz zejściu na plażę pojedziemy do Kopenhagi na spacer po mieście i obiad. Następnie zaokrętujemy się na prom płynący do Oslo.

III dzień (04.10.2019)

Śniadanie zjemy na promie. Podczas rejsu przez Oslofjord do stolicy Norwegi będzie możliwość skorzystania ze wszystkich atrakcji dostępnych na promie. Po dopłynięciu do Oslo rozpoczniemy zwiedzanie. Zobaczymy katedrę w Oslo, Ratusz – miejsce wręczania Nagrody Nobla, Twierdzę Akershus – narodowy symbol Norwegii, park rzeźb Vigelanda. Bedzie też obiad, a następnie wypłyniemy promem w stronę Kopenhagi.

IV dzień (05.10.2019)

Po śniadaniu i wyokrętowaniu zobaczymy stolicę Danii. Podczas zwiedzania czeka nas rejs tramwajem wodnym, który da nam – podgląd na wiele atrakcji miasta. Zobaczymy Copenhagen Opera House – jedną z najnowocześniejszych oper na całym świecie, odbędziemy spacer po Nyhavn, czyli Nowym Porcie. To właśnie stąd pochodzi jeden z najbardziej kojarzonych z Kopenhagą obrazków – kolorowe budynki, port i żaglówki. Będziemy na Placu Ratuszowy, przy fontannue bogini Gefion, zwiedzimy Katedrę i zobaczymy dawny zamek królewski – Christiansborg. Przez 16 kilometrowy most Oresund łączący Szwecję z Danią udamy się do Ystad by zaokrętować się na prom do Świnoujścia. Obiadokolacja będzie na promie.

V dzień (06.10.2019)

Po śniadaniu wyokrętujemy się w Świnoujściu, by udać się w kierunku miejsca zakończenia wycieczki, które nastąpi w godzinach popołudniowych.

Cena: 1390 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie: przejazd komfortowym autokarem turystycznym, opieka pilota/przewodnika noclegi na promach w kabinach 4-osobowych wewnętrznych (możliwość dopłaty do kabiny 2-osobowych, wyżywienie zgodne z programem, ubezpieczenie ERV (KL 10 000 EUR, NNW 10 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowo na bilety wstępu i przewodników miejscowych w Oslo i Kopenhadze należy przygotować: 20 EUR/os.

Możliwość dopłaty do kabiny 2-osobowej: 160 zł/os.

Ważne informacje:

  • Na pokładzie statków wycieczkowych operatorów Polferries oraz DFDS pasażerowie mogą korzystać z oferty kawiarni i restauracji , pójść na dyskotekę i zrobić zakupy w sklepach wolnocłowych. Przyjmowane są płatności kartą lub gotówką .

  • Uczestnicy muszą posiadać paszporty lub dowody osobiste.

  • Przystanki na trasie wycieczki (możliwość wsiadania): Wrocław, Lubin, Polkowice, Głogów, Nowa Sól, Zielona Góra

  • Istnieje również możliwość indywidualnego uzgodnienia miejsca wsiadania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *