WARSZAWA z nutą PRL 12-13.11.2022

Warszawa

I dzień.
Podstawienie autokaru ok. godz. 06:00. Przejazd do Warszawy.
Spacer z przewodnikiem po centrum miasta – Stare Miasto (Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Syrenka, mury miejskie i Barbakan, pomnik Małego Powstańca), Krakowskie Przedmieście (pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, hotel Bristol), Plac Piłsudskiego (Grób Nieznanego Żołnierza i ogród Saski).

Wizyta w Muzeum Polskiej Wódki – to jedyne takie miejsce na świecie. Mieści się w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji na terenie Centrum Praskiego Koneser. Na przełomie XIX i XX w. wznosił się tu kompleks neogotyckich budynków, tworzących Warszawską Wytwórnia Wódek „Koneser”. To tutaj rozlewano takie flagowe marki polskich wódek takie jak Luksusowa i Wyborowa.
W Muzeum zanurzycie się w opowieści o historii i tradycji naszego narodowego trunku, wpisanego na listę Chronionych Oznaczeń Geograficznych. Trasa zwiedzania prowadzi przez magiczną salę kinową, pięć interaktywnych galerii, a kończy się w degustacją Konesera. Poznacie Państwo tajniki degustacji, poprawnego serwowania i odpowiedzialnej konsumpcji Polskiej Wódki i na nowo odkryjecie smak narodowego trunku w czterech odsłonach. Po degustacji każdy z gości stanie się właścicielem imiennego dyplomu Konesera Polskiej Wódki.

Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

II dzień
Śniadanie.
Zwiedzanie Warszawy „retro Ogórkiem”„Śladami komunizmu” – intrygująca wycieczka, dla chcących powspominać czas komunizmu w Polsce i w Warszawie. Anegdoty z wielkiej polityki, idee odbudowy Warszawy po II Wojnie Światowej oraz absurdy życia codziennego zwykłych mieszkańców miasta będą na wyciągnięcie ręki. W trakcie zwiedzania zobaczycie Pałac Kultury i Nauki (prezent od wujka Stalina), Ministerstwo Rolnictwa (z zewnątrz), Dom Partii, Plac Konstystucji. Na koniec zapraszamy do Muzeum Życia w PRL – miejsca przepełnionego klimatem Polski z poprzedniej Epoki. Stylizowane wnętrza i oryginalne przedmioty z tamtych czasów tworzą miejsce o wyjątkowym charakterze i składają się na opowieść o codziennym życiu ludzi w dobie absurdów PRL-u. Mały Fiat, adapter Bambino, czy pralka Frania – to tylko niektóre z towarów deficytowych, a zarazem symboli PRL, które można zobaczyć na wystawie.
Po zwiedzaniu czas wolny na poczęstunek w muzealnej kawiarni a la PRL – kanapki ze smalcem domowej roboty, ogórkiem kiszonym i oranżadą na bazie receptury z 1948 r bądź ciastko W-Z lub wafle przekładane kajmakiem i kawa z ekspresu z lat 60.
Czas wolny na lunch.
Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych. Powrót do Głogowa w godzinach nocnych.

Cena: 550,00 zł/os.

Świadczenia: przejazd busem do Warszawy, zakwaterowanie (pokoje 2-osobowe), obiadokolacja (do kolacji woda, pozostałe napoje płatne dodatkowo), zwiedzanie Warszawy „Ogórkiem” z przewodnikiem.

 

Na bilety wstępu, lokalnych przewodników należy przygotować ok. 110 zł/os.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania ustala pilot/przewodnik.

ZAPRASZAMY!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.