SZOPKI KRAKOWSKIE i Jarmark Bożonarodzeniowy
I dzień
Wyjazd z Głogowa o godz. 06:00. Przejazd przez Polkowice, Lubin, Legnicę do Krakowa.
Spacer z przewodnikiem Drogą Królewską – najsłynniejszą i najczęściej uczęszczana trasa turystyczna miasta. Historyczna droga, którą do miasta wjeżdżali królowie na koronacje, księżniczki, chcące poślubić polskiego władcę, posłowie, udający się do króla na Wawel, czy orszaki pogrzebowe królów i wybitnych osób spoczywających m.in. w Katedrze na Wawelu. W trakcie spaceru zobaczysz m.in – smoka wawelskiego, dziedziniec zamku I katedrę wawelską, kościół Franciszkanów, Collegium Maius, Rynek Główny, Sukiennice i Kościół Mariacki, Barbakan.
Wizyta w Pałacu Krzysztofory – “Szopki Krakowskie” – wystawa pokonkursowa.
Szopka krakowska jest ewenementem na światową skalę. To smukła, wielopoziomowa, wieżowa, bogato zdobiona budowla, skonstruowana z lekkich, nietrwałych materiałów. Charakteryzuje się nagromadzeniem fantazyjnie przetworzonych i połączonych ze sobą zminiaturyzowanych elementów zabytkowej architektury Krakowa, w których scenerię przeniesiona została scena Bożego Narodzenia.
Czas wolny na jarmarku bożonarodzeniowym.
Obiadokolacja. Przejazd do hotelu. Nocleg.
II dzień
Śniadanie.
Dalsze zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem – kościół na Skałce I Krypta zasłużonych Polaków.
Kazimierz Krakowski – miejsce szczególne, ukształtowane przez wielowiekowe sąsiedztwo chrześcijańsko-żydowskie. Żydzi pojawili się na Kazimierzu w połowie XIV w. i do początku XIX w. mieszkali na terenie „żydowskiego miasta”, zamkniętego w obrębie dzisiejszych ulic Miodowej, św. Wawrzyńca, Wąskiej, Józefa i Bożego Ciała. Była to autonomiczna enklawa – Żydzi rządzili się w niej samodzielnie – nad sobą mieli tylko króla, w którego imieniu władzę sprawował wojewoda krakowski. Współcześnie Kazimierz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Krakowa. Ta tętniąca życiem kulturalnym i artystycznym dzielnica, przyciąga szczególnie tych, którzy pragną poczuć ducha krakowskiej bohemy. W czasie spaceru zobaczysz m.in.- Plac Wolnica, Synagogę Izaaka, plac Nowy, Synagoga Remuh, cmentarz żydowski, Synagoga Stara (wejście). Czas wolny.
Muzeum – Fabryka Emalia Oskara Schindlera – wystawa “Kraków – czas okupacji 1939–1945”. Wystawa jest opowieścią o Krakowie i losach jego polskich i żydowskich mieszkańców w czasie II wojny światowej, ale też o Niemcach – okupantach, którzy pojawili się tutaj 6 IX 1939 i brutalnie przerwali wielowiekową historię polsko-żydowskiego Krakowa. Wielka historia II wojny światowej krzyżuje się tu z życiem codziennym, życie prywatne – z tragedią, która dotknęła cały świat.
Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych.
Cena: 420 zł/os.
Świadczenia: przejazd autokarem turystycznym, opieka pilota, 1 nocleg, śniadanie i obiadokolacje, ubezpieczenie ERGO (NNW 10 000 zł),
Na bilety wstępu, lokalnych przewodników należy przygotować : 130 zł/os.
Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania ustala pilot.
ZAPRASZAMY!!!