Jednodniówka w Londynie

Nie macie już urlopu albo obowiązki nie pozwalają wyrwać wam się na dłużej do jakiegoś miejsca, w którym moglibyście odpocząć? Potrzebujecie chwili wytchnienia i naładowania bateriii? Idealnym pomysłem jest Londyn! Dwie godziny w samolocie, łatwy dostęp a co najważniejsze możliwość wybrania się tam tylko i wyłącznie na jeden dzień i powrót wieczornym samolotem.

W wyszukiwarkach lotów i na stronach przewoźników bardzo często pojawiają się oferty tanich lotów do Londynu z różnych miast w Polsce. Poranny wylot i wieczorny powrót to idealne zestawienie, żeby spędzić w Londynie kilka miłych chwil i nie wydać pokaźnej sumy pieniędzy na hotel. Dzień w Londynie może być świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Jeśli doskwiera wam nuda i monotonia, to może być świetny pomysł na odstresowanie się i krótką ucieczkę od codzienności. Londyn to miasto wielu atrakcji! Któż z nas nie słyszał o Big Benie czy London Eye górującym nad rzeką Tamizą.

Przeloty lotnicze z Polski zwykle oferowane są przez linię Raynair lub Wizzair –  co ciekawe, w obszare Londynu jest aż 6 lotnisk! Samoloty od nas lądują zwykle na Lotnisku Luton lub Stansed, skąd czeka nas jeszcze godzina drogi autobusu do centrum miasta. Nie oszukujmy się, w jeden dzień nie jesteśmy w stanie zwiedzić ogromu atrakcji, jakie ma do zaoferowania Londyn. Nie ma po co gnać do utratu tchu i starać się zaliczyć wszystkie możliwe atrakcje, bo tylko się umęczymy i nasz relaks zamieni się w udrękę.

Co zobaczyć w Londynie w jeden dzień?

Oczywiście Big Ben – jeden z największych symboli miasta, wieża zegarowa znajdująca się na Pałacu Westminsterskim. Aktualnie jest on remontowany i już od 2017 roku nie wydaje z siebie dźwięków, ale dalej robi wrażenie. Świetny widok na niego ujrzeć możemy z Westminster Bridge – mostu Westminsterskiego. Tuż obok znajduje się słynne London Eye – Oko Londynu, ogromny diabelski młyn o wysokości 135 minut. Jeden obrót koła trwa aż 30minut! To jedna z najpopularniejszych atracji turystycznych, więc musimy przygotować się na kolejkę, ale warto. Widoki z góry koła są niesamowite.

 

Warto udać się także do Tower of London – to budowla obronna i pałacowa monarchów Anglii, chociaż ostatnio. W swojej kilkusetletniej historii Wieża Londynu bya fortecą, więzieniem, pałacem a nawet służyła jako zoo. Podobno było to więzienie, z którego nie było ucieczki, ponieważ wejście znajdowało się zaraz nad wodą – strażnicy podpływali tu łódkami i prowadzili więźniów do celi.  Twierdzę warto zwiedzić i zajmie nam to około 1-2h. Po wyjściu swoje kroki powinniśmy skierować na Tower Bridge – most, który jest kolejnym symbolem Londynu. Od początku swojego istnienia uznawany był za arcydzieło budownictwa. Porównywano go z wieżą Eiffla, zbudowaną pięć lat wcześniej. Ogromny zwodzony most o wadze ponad 2000 ton robi wrażenie.

W czasie naszej jednodniowej wycieczki pominąć nie możemy na pewno również wizyty przy Buckingham Palace – oficjalnej londyńskiej rezydencji brytyjskich monarchów. Jedna z pereł architektury, największy na świecie pałac królewski, który pełni funkcję siedziby monarchów już od 1837 roku. Współcześnie pałac Buckingham jest  również miejscem uroczystości państwowych oraz oficjalnych spotkań głów państw. Da Brytyjczyków pałać stanowi symbol Wielkiej Brytanii, bardzo często można spotkać przed nim tłumy ludzi, oczekujących na pojawienie się członków rodziny królewskiej.

Londyn to niesamowite miasto, do którego warto wybrać się na więcej niż jeden dzień, ale kilkanaście godzin spędzonych tutaj na pewno zrobią każdemu ochotę na więcej i powrót w późniejszym terminie, aby móc poznać inne atrakcje tego miejsca.

~Monika Otczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.