Z niezbędnika podróżnika – sposoby na tanie loty

Nie umiecie trafić na tanie loty? Zawsze czujecie, że przepłaciliście za kupno biletu? Wasi przyjaciele mówią Wam, że znaleźli bilety do Gruzji za 200 zł w dwie strony a Wy zastanawiacie się jak oni to robią? Sprawdźcie kilka dobrych sposobów na znalezienie tanich lotów, dzięki którym staniecie się mistrzami okazji.

 

Korzystaj z wyszukiwarek lotów, takich jak np skyscanner.pl, kiwi.pl, momondo.pl, kayak.pl.

W przeciwieństwie do stron konkretnych linii lotniczych, dzięki wyszukiwarkom lotów, możesz wybrać wszystkie dostępne kierunki, każdego obsługującego je przewoźnika i szukać lotów na konkretne daty lub jak w przypadku serwisu skyscanner.pl skorzystać z opcji poszukiwań w elastycznych terminach. Skyscanner to jedna  z najlepszych wyszukiwarek lotów z największą liczbą kombinacji. Daje on potężną gamę różnych możliwości. Jeżeli wiesz już skąd i dokąd chcesz udać się w podróż, wystarczy, że wpiszesz konkretne miejsce i datę. Możesz wpisać lot w dwie strony np. Wrocław – Barcelona + lot powrotny, wybrać konkretną datę lub ustawić wyszukiwanie na cały miesiąc. Strona pokaże Ci wtedy wszystkie dostępne oferty.

O wiele bardziej elastyczną opcją, dającą większe możliwości, jest szukanie lotu w jedną stronę i  zupełnie osobno powrotnego. Jeżeli nie zależy ci na wylocie lub przylocie na konkretne lotnisko, tylko  na jakiekolwiek w Polsce, jest to najlepsza możliwość. Wystarczy, że przykładowo – wpiszesz w wyszukiwarkę Polska – Barcelona + lot powrotny Barcelona – Polska. System pokaże ci wszystkie możliwe oferty cenowe. Lecąc z Wrocławia do jakiegoś miejsca, wcale nie jest powiedziane, że musisz wracać koniecznie na to samo lotnisko. Bardzo często takie łączone loty są najlepszą możliwością znalezienia tanich lotów.

Jeżeli w twojej głowie kiełkuje myśl, że chcesz wybrać się gdziekolwiek a nie masz jeszcze pojęcia gdzie, skyscanner również oferuje swoją pomoc. Wystarczy, że w okienku wpiszesz lot z “Polska” do “XXX/wszędzie” + ustawisz konkretne daty/miesiące. Wtedy możesz zobaczyć wszystkie dostępne loty z naszego państwa, do miejsc na całym globie. W kryteriach ustawić można także, czy interesują nas loty tylko bezpośrednie, czy w grę wchodzą również przesiadki. Takie wyszukiwanie to świetna opcja dla niezdecydowanych, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanego pomysłu na urlop. Wystarczy bacznie obserwować pojawiające się i zmieniające oferty a możemy upolować  naprawdę atrakcyjne ceny! To trochę jak kręcenie globusem i wybierania miejsca, gdzie zatrzyma się twój palec. W tym przypadku również możesz zdać się na los i podjąć spontaniczną decyzję, uwarunkowaną najlepszymi cenami. Być może to będzie jedna z najlepszych przygód życia.

Włącz alerty cenowe

Wyszukiwarki umożliwiają włączenie alertów cenowych – czyli tzw. alarmów w formie wiadomości na maila, w momencie kiedy zmienia się cena biletu na konkretny dzień i konkretną trasę, którą zdecydujemy się śledzić.  E-mail zostaje wysłany, gdy kwota ulega zmianie – dzięki temu można skorzystać z najlepszej oferty. Jeżeli jesteśmy czujni i często sprawdzamy pocztę, jesteśmy w stanie kupić bilety w naprawdę atrakcyjnej cenie, która potrafią zmienić się momentalnie. Istnieje możliwość zapisania się na więcej niż jeden alert cenowy jednocześnie – wówczas wszystkie aktualizacje lotów będą wysyłane w jednej, zbiorczej wiadomości dziennie.

 

Obserwuj strony takie Fly4free lub WakacyjniPiraci

Fly4free.pl to serwis podróżniczy tworzony  przez zespół kilkunastu osób, które codziennie śledzą systemy rezerwacyjne linii lotniczych i hoteli, by znaleźć  jak najlepsze okazje na tanie podróże. To największa w Polsce społeczność podróżujących, którzy znajdują mnóstwo świetnych okazji a także wymieniają się podróżniczą wiedzą, korzystnymi ofertami i możliwościami.

Obserwując na bieżąco fanpage Fly4free na facebooku, jesteście w stanie trafić na oferty, o których w życiu wam się nie śniło! Niskie ceny niejednego mogą przyprawić o zawrót głowy. Haczyk jest jeden – decydować trzeba się natychmiast. Zwykle godzinę lub kilka po opublikowaniu oferty jest już ona nieaktualna a wszystkie bilety w taniej cenie już dawno poszły w zapomnienie. Bardzo często wrzucane tam są loty last minute lub wprost przeciwnie first minute, nawet na rok do przodu. Ceny są czasem tak śmieszne, że może warto zaryzykować i kupić lot, nawet jeżeli nie jesteśmy pewni czy dostaniemy urlop. Stracić w takim przypadku możemy niewiele, za to zyskać ogrom a zwłaszcza niezapomniane wspomnienia.

Fly4free oprócz samego podsuwania nam tanich lotów, często pomaga także w symulacji ceny już z hotelem i przykładowym wynajęciem auta na miejscu. W ofercie czasami umieszczane są najbardziej atrakcyjne cenowo w stosunku do jakości hotele i możliwości wynajęcia auta. Tak naprawdę nie ma nad czym myśleć. Wystarczy szybka decyzja, parę kliknięć i możemy mieć zaplanowany cały pobyt!

 

WakacyjniPiraci to serwer działający na bardzo podobnych zasadach co Fly4free. Jest to międzynardowy portal, działający w kilku innych europejskich krajach.  Stworzony został w Niemczech a na polski rynek wszedł parę lat temu. Zespół każdego dnia przegląda setki stron biur podróży, czy też systemów rezerwacyjnych linii lotniczych w celu znalezienia jak najtańszych biletów lotniczych i błędów taryfowych oraz kodów rabatowych, które publikowane są na ich stronie oraz fanpage’u. Tak samo jak w przypadku wcześniejszego serwisu – tutaj również trzeba być szybkim. Nie ma czasu na długie rozmyślania, trzeba dać ponieść się przygodzie i zaryzykować!

Kieruj się cenami a nie kierunkami

Jeżeli od dłuższego czasu chodzi ci po głowie myśl o urlopie ale nie wiesz dokładnie gdzie chcesz się udać, to nie zamykaj się tylko na jeden kierunek. Możliwe, że w okresie twoich poszukiwań będzie on akurat drogi. Dobrym przykładem jest np. Izrael- w okresie jesienno-zimowym linie lotnicze otwierają tanie loty nawet za 60 zł, które znikają wraz z początkiem wiosny. Nic straconego – w kolejnym sezonie znowu będzie można z nich skorzystać. Jest kilka sezonowych tras i jeżeli widzimy, że ceny w danym okresie są drogie, to naprawdę warto zastanowić się nad zmianą terminu i wybrać kierunek, który w danym momencie jest atrakcyjny cenowo.

~Monika Otczyk

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.