Lwów – śladami najlepszych knajp…

Ukraina przyciąga naszych rodaków swoją bliskością, ciekawą historią oraz przystępnymi cenami. Jest bardzo chętnie odwiedzana przez Polaków – ceny hoteli, atrakcji turystycznych i przeciętnych potraw są tańsze niż u nas. Najdroższym miastem jest stolica – Kijów, gdzie wydamy na pewno trochę więcej ale o nim innym razem. Od niedawna tanie linie lotnicze oferują przystępne loty do Lwowa i Kijowa, więc w wolnej chwili warto wybrać się na krótką przerwę i złapać oddech od codzienności.

Dzisiaj kilka słów o Lwowie. To warte uwagi miejsce ze względu na walory turystyczne – będzie to dla nas swojego rodzaju wycieczka w przeszłość i będziemy mieli okazję poczuć się, jakbyśmy z powrotem cofnęli się do lat 90stych.

Lwów to w dużej mierze przepyszne, dostępne na naszą kieszeń jedzenie, cudowne klimatyczne knajpy, każda utrzymana w innej konwencji. Lwowscy właściciele knajp, nie zadowalają się otworzeniem zwykłych sztampowych knajp, jakich na świecie wiele. Oni chcą, żeby mówili o nich wszyscy. Każdy szuka specjalnego wyróżnika dla miejsca, które tworzy. Każdy z nich chce ikształtować miejsce z sercem, ze specjalnym klimatem.

Oto kilka najlepszych knajp, których nie możecie ominąć przy okazji wycieczki do Lwowa.

Teatr Piwa Prawda

To niezwykłe miejsce zapewni wam spektakl, lepszy nawet niż w zwyczajnym teatrze. To połączenie wszystkiego po trochu: pubu, restauracji, sklepu, sali koncertowej a na dodatek własnego mini-browaru znajdującego się w piwnicy, który oczywiście koniecznie musicie zobaczyć!

To knajpa z niezwykłym klimatem, zajmująca trzy piętra lwowskiej kamienicy. Już od progu widać, że właściciele mają duże poczucie humoru i w oryginalny sposób podchodzą do tematów politycznych. Tylko tam będziecie mieli okazję kupić piwo z wizerunkiem Barracka Obamy, nabyć specjalny trunek z wizerunkiem nagiego Władimira Putina czy też z Angelą Merkel.

Codziennie odbywają się tam ciekawe i głośne koncerty  – najczęściej natrafić możemy na orkiestrę dętą i delektować się cudowną muzyką, graną na żywo w otoczeniu pysznego jedzenia i rzemieślniczego piwa. Na koniec możemy też pomyszkować w sklepie znajdującym się na parterze, zakupić butelkowane piwa, koszulki, naklejki i inne gadżety związane z Lwowem.

 

Gasova Lampa

Gasova Lampa to pub inspirowany osobą Ignacego Łukasiewicza i jego wielkim odkryciem, jakim była lampa naftowa.

Jest to miejsce niezwykłe, zajmujące kilka pięter. Na ścianach i z sufitu zwisają najróżniejszego rodzaju lampy naftowe. Spróbować możecie tu niekonwencjonalnych drinków, bo… alkohole podawane są w specjalnych próbówkach. Jeżeli  kiedykolwiek chcieliście mieć własne laboratorium albo poczuć się jak prawdziwy alchemik, to w końcu możecie! Alkohole podawane są tam w najróżniejszych kolorach i całość wygląda świetnie. Nie gorzej wygląda kwestia jedzenie – przystępne ceny, pyszne potrawy z wieprzowiny, smakowite skrzydełka kurczaka, sałatki, sery a wszystko to w sporo tańszej cenie niż w Polsce.

Na ostatnim piętrze czeka na nas jeszcze jedna niespodzianka – taras z pięknym widokiem na Lwów.

Właściciele nie zapomnieli również o tym, aby zaskakiwać nas aż do samego wyjścia, tak abyśmy mieli ochotę jeszcze kiedyś wrócić… Kiedy nadejdzie pora zapłaty, nie przestraszcie się, jeżeli mała beczułka, w której miła pani kelnerka przyniesie rachunek,  nagle zapali się i wybuchnie, ale czy faktycznie tak będzie, musicie przekonać się już sami.

 

Dom Legend

Miejsce, które trudno opisać jakimkolwiek słowami, zdecydowanie lepiej pójść i przekonać się jak zwariowany był twórca tej knajpy.

To knajpa mieszcząca się na siedmiu piętrach – każde z nich to zupełnie inny magiczny świat, nawiązujący do konkretnych lwowskich legend. I tak, zobaczycie tam pokoje pełne dziwnych ryb, książek, zegarów.  Na jednym z pięter obsługiwani będziecie wyłącznie przez samych karłów a na ostatnim możecie wyjść na taras, ujrzeć piękny widok na Lwów i zrobić sobie zdjęcie w środku prawdziwego trabanta, który spokojnie stoi na dachu i czeka na ciekawych turystów.

W lokalu obowiązuje zakaz fotografowania – więc póki co, możecie tylko wyobrazić sobie jak magicznie musi to wyglądać i jak najszybciej kupić bilety do Lwowa!  Dom Legend zadziwia na każdym kroku.

edit 20.12.2019: Niestety, od paru miesięcy Dom Legend jest nieczynny i prawdopodobnie został zamknięty na zawsze…

Kryjówka – Podziemny Bunkier

Miejsce kontrowersyjne, restauracja odwzorowująca bunkier w formie kryjówki Ukraińskiej Powstańczej Armii. Wejść możemy do niego tylko gdy podamy specjalne hasło, ale aby nie było tak łatwo, nie podamy wam go na tacy, najlepiej spróbować uzyskać je samemu. Nietypowe wejście, gdzie dostać mogą się tylko uprawnieni po podaniu odpowiednich słów, tworzy swego rodzaju elitarność, tajemniczość i zachęca wszystkich śmiałków do samodzielnej próby dotarcia do tego miejsca. Ceny trochę wyższe niż w większości knajp, miejsce bardzo popularne, zawsze pełne ludzi. Posiłki podawane są w blaszanych naczyniach, panuje surowy wystrój, zobaczyć możemy wiele broni, specjalnych strojów, w które możemy się przebrać.

~Monika Otczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.