Wirtualne podróże – małe i duże

W dobie sytuacji jaka panuje aktualnie na świecie, nasze plany o dalekich podróżach, słonecznym odpoczynku i beztroskim opalaniu muszą zostać na chwilę odłożone. Nie martwcie się jednak, z pewnością powrócą jeszcze czasy, kiedy będziecie móc znów podziwiać piękno świata w całej jego okazałości. Planować możecie zacząć już dziś! Nadszedł czas, który wszyscy z nas musimy zagospodarować sobie w domu i wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych. Spędźmy te chwile najlepiej jak możemy i zróbmy coś co sprawia nam przyjemność. Możemy robić wiosenne porządki, piec i gotować smakołyki, na które zazwyczaj nie mamy czasu, czytać książki, nadrobić wszystkie filmy, na które zazwyczaj nie mamy czasu lub marzyć i planować wyjazdy do wszystkich miejsc, które odwiedzimy kiedy sytuacja się unormuje.

Minęło parę dni a my zapewne już tęsknimy za pięknymi widokami i nie możemy usiedzieć w domu. Na szczęście świat daje nam wiele możliwości, nawet jeżeli nie wychodzimy z domu. Internet ma niesamowitą moc i dzięki niemu mamy możliwość oglądania ciekawych miejsc, poprzez wirtualne spacery. Nie muszą to już być tylko podróże palcem po mapie, jak mówiło się kiedyś. Dzięki dostępowi do sieci, mamy możliwość odwiedzenia stron, które umożliwiają nam wirtualne zwiedzanie. Spróbujmy chociaż na chwilę uruchomić wodze wyobraźni i przenieść się w inne miejsce.

Wirtualnykraj.pl

Jedną z takich stron jest https://www.wirtualnykraj.pl/ – największy portal wycieczek panoramicznych po naszej pięknej Polsce. Według właścicieli liczba panoram, jaką możemy zobaczyć na stronie to 55498!  Do tego  20820  zdjęć i 763 filmów. Strona podzielona jest na kategorie panoram, jakie możemy oglądać. Oprócz wirtualnego zwiedzania, może być ona także dla nas pomocą w organizacji wycieczek. Możemy zobaczyć tam wnętrza restauracji, hotele, muzea. Znajdziemy tam panoramy najpiękniejszych jezior, nadleśnictw, muzeów, kościołów, całych miast. Oprócz typowo turystycznych miejsc możemy przespacerować się wirtualnie także po urzędach, szkołach, uczelniach. To ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Być może w oko wpadnie wam miejsce, o którym nie mieliście pojęcia i stwierdzicie, że w przyszłości koniecznie musicie tam pojechać.

Skylinewebcams

Możemy udać się także znacznie dalej i obserwować na bieżąco jak toczy się życie w innych krajach. I wcale nie musimy wydawać na to pieniędzy. Włochy, Hiszpania, Argentyna, Brazylia, Meksyk a nawet Malediwy, Zanizbar czy Kenia. Internetowe kamery znajdujące się na stronie https://www.skylinewebcams.com/ na żywo dają nam możliwość podglądania życia na drugim końcu świata. To pasjonujące doświadczenie. Przez chwilę możemy poczuć się jakbyśmy naprawdę tam byli. Piękne plaże, drugi koniec świata, upalna pogoda… Mamy nadzieję, że nie podziała to na Was demotywująco a raczej wprost przeciwnie. Przenieście się w świat marzeń i wyobraźni a kiedyś na pewno uda się Wam dotrzeć tam w rzeczywistości. Internet daje nam niesamowite możliwości. Czyż nie jest czymś niesamowitym móc oglądać życie na drugim końcu globu w rzeczywistym czasie? Dzięki stronie skylinewebcams możecie przyglądać się nawet aktualnym zachowaniom żółwiom na Galapagos! Zółwie na Galapagos A może marzyliście kiedyś o wycieczce na Florydę? Proszę bardzo, oto ona. Plaża na Florydzie  A może chcecie popatrzeć jak wygląda teraz życie w Meksyku?  Meksyk

Strona ta oferuje dostęp do kamer w wielu miejscach całego globu. Jedną są lepszej jakości, drugie gorsze, jedne zapierają dech w piersiach, drugie mniej. Na pewno jednak jest to dobry sposób na nudę, odkrycie kawałka świata i zastanowienie się nad naszymi planami podróżniczymi.

Innym ciekawym pomysłem w momencie oczekiwań na kolejne podróże jest zakup mapy zdrapki! Wystarczy, że wpiszemy takie hasło w wyszukiwarce i pojawi nam się mnóstwo stron, na którym możemy ją nabyć. Za każdym razem kiedy odwiedzimy nowe miejsce, możemy zdrapać je na mapie. Kiedy widzimy jak ogromny jest świat i ile jeszcze czeka na nas do zobaczenia, tym większą ochotę mamy na zwiedzenie jak największej ilości państw. Świat jest ogromny i trudno będzie zobaczyć nam go całego, ale dla podróżników prawdziwą przyjemnością jest zdrapanie z mapy kolejnego miejsca, które zobaczyli.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.